Δευτέρα 24 Δεκεμβρίου 2012

ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΗΣΗ ΜΕ ΗΤΤΑ

Με ήττα έκλεισε η ομάδα μας το 2012 αφού υστέρα από εξαιρετική  εμφανίσει δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το συγκεκριμένο παιχνίδι και ηττήθηκε με 0-2 από την ομάδα του ΑΟΚΙ .
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδας αποδίδοντας όμορφο ποδόσφαιρο και δημιουργώντας αρκετές κλασικές ευκαιρίες με τους [ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ -ΜΩΡΑΙΤΗ-ΑΜΟΥΡΓΗ -ΑΝΝΙΝΟ]δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ σε αντίθεση με τον ΑΟΚΙ όπου στην μοναδική φαση  του στο α ημίχρονο και υστέρα από λάθος τον αμυντικών μας προηγήθηκε στο 12 λεπτό που ήταν και σκορ ημιχρόνου .
Στο 2 μέρος το ΑΟΚΙ ήταν αυτό που μπήκε ποιο δυνατά στο ματς και με τον αέρα του 0-1 δημιούργησε 3  καλές φάσεις με Μοντεράτο και Κανάκι και βουκελατο να κλειδώσει την νίκη .
Από το 60 λεπτό και μετά ο ΑΟΣ ανέβαζε ρυθμούς και άρχισε να πιέζει τον ΑΟΚΙ με σκοπό την ισοφαρίσει χάνοντας 3 κλασικές ευκαιρίες με ΑΜΟΥΡΓΗ-ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ -ΜΩΡΑΙΤΗ  να φέρει το ματς στα ίσια .
Τελικά δέχτηκε το 0-2 στο 81 λεπτό με ένα πανέμορφο γκολ ΒΟΥΚΕΛΑΤΟΥ ,Χωρίς να μπορέσει να αντιδράσει στα εναπομένοντα λεπτά .

Η ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΈΣ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΌ ΤΙΜ ΚΑΙ Η ΔΙΟΊΚΗΣΗ ΤΗΣ ΟΜΆΔΑΣ ΕΎΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΌΛΩΝ ΤΟΝ ΚΌΣΜΟ ΧΡΌΝΙΑ ΠΟΛΛΆ ΚΑΛΆ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ ΚΑΙ Η ΝΈΑ ΧΡΌΝΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΟΜΆΔΑ ΜΑΣ ΜΕ ΠΟΛΛΈΣ ΕΠΙΤΥΧΊΕΣ .