Σάββατο 15 Δεκεμβρίου 2012

ΕΧΑΣΕ-ΑΔΙΚΗΘΗΚΕ ΑΛΛΑ ΑΡΕΣΕ

Κοίταξε στα μάτια την πρωτοπόρο ΑΕΚ αλλά… δεν χρειαζόταν την βοήθεια της διαιτησίας για να χάσει .

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι η ομάδα μας μετά από πολύ καλή εμφανίσει  [παρόλο τις 4 βασικές απουσίες ] έχασε από την ομάδα της ΑΕΚ με 2-1 μένοντας όμως με πολλά παράπονα από της αποφάσεις του ρέφερι ο όποιος ήταν αυτός που κατά τη γνώμονας έκρινε το τελικό αποτέλεσμα .

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα της ΑΕΚ να έχει την κυκλοφορία της μπάλας χωρίς όμως να μπορεί να διασπάσει το καλό στήσιμο του ΑΟ ΣΑΜΗΣ .  Στο πρώτο μέρος είχαμε 3 καλές φάσεις και για της δυο ομάδες  2 για την ΑΕΚ [Μοσχονας-Κοσματος] και 1 για την ΣΑΜΗ [Νικολοβιενη ]. To πρώτο μέρος βρήκε τις ομάδες  ισόπαλες 0-0 .

Στο 2 μέρος το ματς έγινε πολύ δυνατό με πολλά  σκληρά μαρκαρίσματα  . Στο 55 λεπτό έγινε η φάση που σημάδεψε τον αγώνα, ένα πολύ σκληρό μαρκάρισμα του παίκτη της ΑΕΚ έβαλε φωτιά στο ματς,  πρώτα ο διαιτητής  απέβαλε τον παίκτη που το δέχτηκε, χωρίς κάνεις να καταλάβει το γιατί με δεύτερη κίτρινη κάρτα, και στην συνεχεία τον παίχτη της ΑΕΚ ,  και στην συνέχειά με υπόδειξη του επόπτη απέβαλε από τον πάγκο του ΑΟΣ ποδοσφαιριστή εντελώς άδικα χωρίς να έχει ειπωθεί ότι αναγράφεται στο Φ'Α .

Η ΣΑΜΗ έχει  πολλά παράπονα από το διαιτητικό τρίο για τον τρόπο που σφύριζαν  θεωρώντας ότι ο διαιτητής άφησε το σκληρό παιχνίδι , και ότι έπρεπε να είχε δείξει περισσότερες κάρτες στους γηπεδούχους.

Το σκορ άνοιξε για την ΑΕΚ στο 66 λεπτό μετά από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα μας  σε ένα σουτ έξω από την περιοχή και το 2-0 έγινε στο 73 λεπτό .Η ομάδα μας κατάφερε από εκείνο το σημείο και μετά να ανεβάσει την αποδώσει της για να μειώσει στο 80` με τον Αμουργη Γ με ωραίο σουτ από πλάγια.
Οι συνθέσεις
Α.Ε.Κ.:(Σπ. Παπαδάτος), Άννινος, Ψάλτης, Περιβολάρης, Κούκλης (57' λ.τ. Κρούτη), Λούλουδας, Αντωνόπουλος, Πολλάκης (85' Εμιλιάνο), Θωμάς, Κοσμάτος, Μοσχονάς, Κουμαριώτης Π..
Σάμη:(Θ. Βουκελάτος), Παπαλάμπρου, Τουλάτος Β. (λ.τ. 89' Χειμώνας), Ζησιμάτος, Αυγερινός, Καππάτος, Μωραίτης (85' Σκιαδαρέσης), Σταμούλης, Νικολοβιέννης, Δευταερεος, Αμούργης Γιαν,. Αραβαντινός Κ. (73' Κόκκαλης).