Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

ΣΑΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΛΙΑ

Για τέταρτο παιχνίδι αήττητη παρέμεινε η ομάδα της Σάμης μετά το 2-2 με τον ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟ .
Μετά απο καλη εμφανηση και με ολα τα παιδια να δινουν και την ψυχη τους σε εναν κάκιστο αγωνιστικό χωρο λόγο βροχης ο ΑΟΣ πηρε το 2-2 και θα μπορουσε να ειχε φυγει και με κατι παραπανο απο το ματς μιας και στο Α ημιχρονο ηταν
  πολυ καλητερη απο τον αντίπαλο της πετυχαίνοντας 2 γκολ με τους ΑΜΟΥΡΓΗ ΓΙΑΝΝΗ ΣΤΟ 36 λεπτο με σουτ εξω απο την περιοχη και διπλασιασε το σκορ με τον ΒΙΤΩΡΑΤΟ ΚΩΣΤΑ ΣΤΟ 40 λεπτο με κεφαλια μεσα απο την περιοχη , και χανοντας αρκετες ευκαιριες να κλειδωσει την νικη .
Τελικα δεχτηκε το 1-2 στο 46 λεπτο σε ενα λαθος τον αμυντικών της ..Στο δευτερο μερος η ομαδα του Ληξουρίου πίεσε την ομαδα του ΑΟΣ χωρις ομως να δημιουργεί την μεγαλη φαση και η ομαδα τις ΣΑΜΗΣ προσπαθουσε με αντεπιθέσεις να σκοραρει για κλεψει το τρίποντο .
Τελικα η ομαδα του ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΥ εσωσε την παρτιδα και πηρε το 2-2 μετα απο αδρανεια και λαθος τον αμυντικών του ΑΟΣ σε ενα κορνερ .Κακη η διαιτησια για την ομαδα μας η οποια αδικηθηκε σε αρκετα σημεια του αγωνα .