Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Η ΣΑΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ

Μεγάλη νίκη πετυχε η ομαδα μας σημερα το απογευμα στο ΔΑΚ  ΑΡΓΟΣΤΟΛΙΟΥ  απεναντι στην ομαδα του ΑΟΚΙ .
Ο ΑΟΣ αν και μπηκε πολυ νωθρά στο ματς και αν και βρεθηκε να χανει απο το 5 λεπτο καταφερε  με αντεπίθεση  διαρκειας να γυρίσει το ματς και να βλεπει την δυσκολη συνεχεια του πρωταληματος με αλλο ματι .
Ο ΑΟΚΙ καταφερε να ανοίξει το σκορ στο 5 λεπτο με τον Γιάννη βουκελατο ο οποιος εκμεταλλεύθηκε λαθος τον αμυντικών του ΑΟΣ πετυχαίνοντας το 0-1.
Η ομαδα μας ξυπνησε απο το 30 λεπτο και μετα και ανεβαζοντας την αποδοση της κατακορυφα καταφερε να φερει το ματς στα ισια με φοβερο σουτ του ΚΑΠΠΑΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ στο 35 λεπτο .

Στο δευτερο μερος η ομαδα μας συνεχισε την πιεση της στον αντίπαλο και αφου εχασε καποιες ευκαιριες στην διαρκεια του καταφερε να παρει την μεγαλη νικη στο 76 λεπτο με ωραια γυριστη κεφαλια του ΓΙΑΝΝΗ ΑΜΟΥΡΓΗ .Πολλα συγχαρητήρια στα παιδια για την μεγαλη νικη .

Στο 2' ο Γιαν. Βουκελάτο θα πάρει πάσα από τον Αλ. Πολλάτο μέσα στην περιοχή θα προλάβει την έξοδο του τερματοφύλακα και θα πλασάρει προς την εστία  αλλά σαν από μηχανής θεός ο Αυγερινός θα διώξει πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα του Κ. Μωραίτη.
Στο 5` ο ίδιος παίκτης θα φύγει με ταχύτητα στην κόντρα, θα αποφύγει έναν αμυντικο και με ένα πολύ ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Κ. Μωραίτη.
Στο 24'  ο καλύτερος παίχτης του ΑΟΚΙ Γιαν. Βουκελάτο θα βγάλει σέντραρα από  δεξιά για το κεφάλι του Α. Πολλατου που θα σηκωθεί  ποιο ψιλά από όλους, αλλά θα δει την μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια του εξουδετερωμένου Κ. Μωραΐτη .
Στο 25` δυνατό σουτ του Ν. Μωραΐτη θα περάσει άουτ . Στο 31` κεφάλια του ίδιου θα περάσει ελάχιστα πάνω από τα δοκάρια του ΑΟΚΙ.

Στο 36' ο Καππάτος θα εκμεταλλευτή ένα άτσαλο διώξιμο της μπάλας από τους αμυντικούς του ΑΟΚΙ και με δυνατό σουτ  από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής για να την στείλει στα δίχτυα του Αγκούσι που προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε .
Στο 39` και πάλι ο χαφ της Σαμης   με νέο μακρινό σουτ  θα αναγκάσει τον Αγκούσι σε εντυπωσιακή απόκρουση.
Δυνατό σουτ  του Περιβολάρη στο 54' η μπάλα θα καταλήξει  άουτ δίπλα από τα δοκάρια του Αγκούσι.
Στο 59' σύγχυση στα καρέ του ΑΟΚΙ διαδοχικές κόντρας σε  σουτ του Καλλιβωκα και Τ. Αμουργη με την μπάλα να φτάνει στα πόδια του Ν. Μωραΐτη αλλά το σουτ του θα περάσει άουτ.
Η απάντηση από τους φιλοξενούμενους θα έρθει  στο 65' με ένα δυνατό σουτ του Γιάν. Βουκελάτου να περνάει πολύ κοντά από το αριστερό δοκάρι του Κ. Μωραίτη άουτ.

Στο 75' ο Περιβολάρης θα  σεντράρει  από δεξιά φέρνοντας  την μπάλα στο πρώτο δοκάρι , εκεί ο Γ. Αμούργης θα σηκωθεί πολύ ψηλά και με γυριστή κεφαλιά θα την στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Αγκούσι  κάνοντας το 2-1 μέσα στα τρελά πανηγύρια των συμπαικτών του.