Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

ΑΓΓΛΙΚΟ ΣΚΟΡ

Πριν το ματς κάνεις από όσους βρισκόταν στο γήπεδο  [ποδοσφαιριστές-προπονητές-φίλαθλοιι ]δεν πίστευε ότι η εξέλιξη του ματς ΑΟ ΣΑΜΗΣ-ΑΝΩΓΗΣ θα ήταν αυτή που θα ακλουθούσε  .

Η ομάδα μας από το πρώτο λεπτό του ματς ανέλαβε την πρωτοβουλία του αγώνα θέλοντας να δείξει ότι αυτή είναι το αφεντικό  .Και κατάφερε να προηγηθεί στο 13 `λ με τον ΑΥΓΕΡΙΝΟ ΒΑΓ  όταν σε  εκτελέσει  κόρνερ του Γ. Αμουρη θα διώξουν οι αμυντικοί με την μπάλα να φτάνει στα πόδια του ποδοσφαιριστή μας  και   με σουτ μέσα από την περιοχή  έκανε  το (0-1)

. Και ενώ είχαμε τον έλεγχο  του ματς στο 17 ` θα δεχτούμε  την ισοφαρίσει  από ένα πέναλτι στο όποιο υπέπεσε ο σκόρερ(1-1) .Όμως δεν το βάλαμε κάτω και  πήραμε  πάλη κεφάλι στο σκορ 2 λεπτά αργότερα στο 19 `με τον ΑΜΟΥΡΓΗ ΓΙΑΝΝΗ μετά από λάθος τον αμυντικών τον ΟΜΑΛΛΩΝ .

Και ενώ έχασε δυο μεγάλες ευκαιρίες με τους [Αμουργη τέλη -Νικολοβιεννη Κώστα ] δήχθηκε την ισοφαρίσει στο 40` με απ`ευθείας εκτελέσει φάουλ .
Στο δεύτερο  ημίχρονο το ματς ήταν ανοιχτό και για τις δυο ομάδες με τα ΟΜΑΛΑ να είναι αυτά που θα προηγηθούν δυο φορές στο 60` και 88` και την ομάδα μας να ισοφαρίζει στο 75` και 91` με τον ΑΜΟΥΡΓΗ ΤΕΛΗ με δυο απίστευτες εκτελέσεις φάουλ.
Οι συνθέσεις
Ομαλά: (Δ. Λιονάτος), Αρτούρ, Τζάκης (78' λ.τ. Καλογηράτος), Τσακαρισιάνος Χ., Μηλιαρέσης, Παγουλάτος, Τσακαρισιάνος Σπ., Μετάϊ, Μπελτσώνιας, Καπετάνιος (46' Μεταξάς), Γεωργόπουλος (69' Φραγκιάς Βασ.), Γκαζάρ Κ..

Σάμη: (Θ. Βουκελάτος), Καλιβωκάς, Τουλάτος (83' Αραβαντινός), Μιχαλίτσης Μαρ. (56' Βιτωράτος), Σκιαδαρέσης (60' Σταμούλης), Αυγερινός, Μωραίτης, Δευτεραίος, Νικολοβιέννης, Αμούργης Αρ., Αμούργης Ι., Καππάτος.