Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

ΝΙΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑΣ ΜΕ ΚΑΛΗ ΕΜΦΑΝΗΣΗ

Όταν δουλεύεις με υπομονή -παθός-πειθαρχεία,κάποια στιγμή θα λάβεις και τα ανάλογα αποτελέσματα .Έτσι έγινε και με την ομάδα μας η οποία την Κυριακή το μεσημέρι στο Δακ Αργοστολίου μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατάφερε να κάνει την πρώτη της νίκη την φετινή χρόνια βλέποντας με αισιοδοξία το μέλλον της στην συνέχεια .
Από το πρώτο λεπτό του αγώνα ο ΑΟΣ έδειξε ότι είναι το απολυτό φαβορί για την νίκη και με καλή απόδοση ειδικά στο πρώτο 35 λεπτό δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες με τους -ΑΜΟΥΡΓΗ ΓΙΑΝΝΗ-ΑΜΟΥΡΓΗ ΤΕΛΗ -ΜΩΡΑΙΤΗ ΝΙΚΟ-ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ ΚΩΣΤΑ ,ευκαιρίες όμως που δεν μετουσιοστηκαν σε γκολ .
Στο δεύτερο ημίχρονο και η δυο ομάδες πρόσεχαν της άμυνες τους παίζοντας και η δυο ομάδες το ματς τον αντεπιθέσεων με σκοπό την επίτευξη ενός γκολ .Και η φιλοξενούμενη ήταν αυτή που ευτύχησαν να κάνουν το 0-1 στο 67 λεπτό  μετά από λάθος του τερματοφύλακα του ΑΟΣ .

Από εκείνο το σημείο και μετά ο ΑΟΣ άρχισε να ανεβάζει την απόδοση του και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 77 λεπτό με τον ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ από κοντά υστέρα από ωραία εκτέλεση φάουλ του ΑΜΟΥΡΓΗ ΤΕΛΗ .

Και ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς οδηγείτο στην ισοπαλία στο 92 λεπτό ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΜΟΥΡΓΗΣ λύτρωσε την ομάδα του κάνοντας το 2-1 και σκορπώντας μεγάλη ικανοποίηση και χαρά σε παίκτες-προπονητές-φιλάθλους .Μπραβο στα παιδια μας ,και καλή συνέχεια .