Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

ΤΟΝ ΠΡΩΔΟΣΑΝ Η ΧΑΜΕΝΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ

Παρόλο την καλή εμφανίσει η ομάδα μας δεν κατάφερε να φύγει από το βαθύ με το απολυτό τον βαθμών και έφερε 2-2 με τον τοπικό ΟΔΥΣΣΕΑ .Από το πρώτο λεπτό ο ΑΟ ΣΑΜΗΣ μπήκε στο ματς με σκοπό να επιβάλει τον ρυθμό που ήθελε αυτός με σκοπό να καθαρίσει το ματς από νωρίς.Με καλή κυκλοφορία στο μεγαλύτερο διάστημα του α ημιχρόνου κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 36 λεπτό με τον ΓΙΑΝΝΗ ΑΜΟΥΡΓΗ υστέρα από ωραία κάθετη πάσα του ΒΙΤΤΩΡΑΤΟΥ ΚΩΣΤΑ .Και έχασε μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία με τον ΒΙΤΤΩΡΑΤΟ στο 41 λεπτο να καθαρειση το ματς.Στο δεύτερο μέρος είχαμε το ίδιο μοτίβο με την ΣΑΜΗ να κυκλοφορεί καλά την μπάλα και να χάνει μια μεγάλη ευκαιρία με τον ΑΜΟΥΡΓΗ ΤΕΛΗ  ο οποίος νικήθηκε σε τετ ατέ από τον τερματοφύλακα τον γηπεδούχων .Από εκείνο το σημείο και μετά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και χωρίς να δημιουργηθεί η μεγάλη φασει ο ΟΔΥΣΣΕΑΣ βρέθηκε να κάνει την ανατροπή και να προηγείται με 2-1 υστέρα από δυο ολέθρια λάθη  που καταλογίζονται σε όλοι την ομάδα αποκλείστηκα .Από εκείνο το σημείο και μετά ο ΑΟΣ ξύπνησε και κλείνοντας τον ΟΔΥΣΣΕΑ στα καρέ του έχασε αρκετές μεγάλες ευκαιρίες [ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ-ΑΜΟΥΡΓΗ-ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟ ΣΤΑΜΟΥΛΗ ]και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 89 λεπτο με τον ΚΑΠΠΑΤΟ ο οποίος πρόλαβε την έξοδο του τερματοφύλακα κάνοντάς το τελικό 2-2.