Σάββατο 24 Μαρτίου 2012

ΗΘΕΛΕ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΑΝ

Μια φάσεις με τον παίκτη του ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΥ να βρίσκετε 3 μέτρα οφσάιντ και τον επόπτη να μην το καταλογίζει ήταν αρκετή για να ανατρέψει την κατάσταση που είχε κάνει ο ΑΟ ΣΑΜΗΣ φτάνοντας τον αγώνα στο 58 λεπτό στο 2-0 ένα αποτέλεσμα που αν έμενε έτσι έδινε την δυνατότητα στην ομάδα μας να πήγαινε την σειρά τον αγώνων σε τέταρτο ματς ,μιας και το Ληξούρι μείωσε σε 2-1  στερώντας από τους γηπεδούχους της οποίες ελπίδες είχαν για την ανατροπή.Όλα ξεκίνησαν με τα παιδιά να μπαίνουν αρκετά  δυνατά αλλά σε ένα παιχνίδι κέντρου χωρίς μεγάλες φάσεις .Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 43 λεπτό με τον ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ ΑΜΟΥΡΓΗ  ο οποίος με ωραίο σουτ από πλάγια έκανε το 1-0 κλείνοντας το πρώτο ημίχρονο .Στο δεύτερο μέρος ο ΑΟ ΣΑΜΗΣ μπήκε πολύ δυνατά και κατάφερε να κάνει το 2-0 στο 58 λεπτό με τον ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟ ΔΙΟΝΥΣΗ ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή μετά από ωραίο συνδυασμό από αριστερά τον [ΑΜΟΥΡΓΗ -ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ- ΖΗΣΗΜΑΤΟ ].Και στο 62 λεπτό έγινε η φασει όπου ο ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ έκανε το 2-1 ένα γκολ που αμφισβητήθηκε έντονα από τους γηπεδούχους μιας και η φασει ξεκίνησε από καταφανέστατα θέσει οφσάιντ .Ένα γκολ που έκοψε τα πόδια τον γηπεδούχων μιας και στα επόμενα λεπτά δεν κατάφεραν να πετύχουν 2 τέρματα που ήθελαν .ΑΥΤΌ είχε σαν αποτέλεσμα ο παλληξουριακος να κάνει το 2-2 στο 70 λεπτό .Πάντως αξίζει να πούμε ένα μεγάλο μπραβο στα παιδιά για την πρωσπαθεια που κατεβαλαν κοντρα σε ολους και ολα .ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ Η ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ.....................................................................