Σάββατο 10 Μαρτίου 2012

ΜΕΓΑΛΗ ΑΤΥΧΙΑ

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με πολλές μεγάλες ευκαιρίες κυρίως από την ομάδα μας δεν κατάφερε να ξεκινήσει με το δεξί τα μπαράζ για την ανάδειξη του πρωταθλητή στην β κατηγορία .Η ομάδα μας μπαίνοντας από νωρίς πολύ δυνατά στο ματς κατάφερε στο 10 λεπτό να κάνει την πρώτη φάση του ματς με τον ΑΜΟΥΡΓΗ ο όποιος απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα δεν μπόρεσε να πλασάρει σωστά και να ανοίξει το σκορ .Συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό και χωρίς να αφήνει κανένα περιθώριο αντίδρασης στον ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟ στο 15 λεπτό έχασε μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία με τον ΜΩΡΑΙΤΗ ο όποιος με κεφάλια σε κενή εστία δεν κατάφερε να κάνει το 1-0.Σ το 25 λεπτό είχαμε μια ακόμα μεγάλη φάση με τον ΑΜΟΥΡΓΗ  ο όποιος πάλι απέναντι από το τέρμα δεν κατάφερε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα .Τελευταία μεγάλη φάση για τους ΣΑΜΙΚΟΥΣ έγινε στο 35 λεπτό όταν πάλι ο ΑΜΟΥΡΓΗΣ δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ μετά από καθετή πάσα του ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ .Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ ήταν αυτός που μπήκε ποιο δυνατά και έχασε δυο καλές ευκαιρίες μια στο 55 λεπτό και μια στο 65 λεπτό. Από εκείνο το σημείο και μετά δράση ανέλαβε η ομάδας μας η οποία κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στο 72 λεπτό με τον ΑΜΟΥΡΓΗ ύστερα από κόρνερ του ΣΤΑΜΟΥΛΗ και ωραία κεφάλια στην γωνία .Και ενώ όλα έδειχναν ότι η ΣΑΜΗ θα έφευγε με την νίκη αφού ούτε πιεζόταν και είχε τον έλεγχο του ματς ο ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣ σε μια αντεπίθεση κατάφερε να κάνει το 1-1 μετά από ολιγωρία στην άμυνα της ΣΑΜΗΣ και κακής εκτίμησης των αμυντικών της .Η τελευταία μεγάλη φάση  ανήκει στην ΣΑΜΗ  με τον ΔΕΥΤΕΡΑΙΩ όταν σε εκτέλεση κόρνερ από δεξιά το σουτ που επεχείρησε αποκρούστηκε κυριολεκτικά πάνω στην γραμμή από τους Ληξουριωτες .