Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2012

ΤΟΝ ΦΙΛΟΔΟΡΗΣΕ ΜΕ ΤΡΙΑ ΓΚΟΛ

Μια ακόμα νίκη πρόσθεσε η ομάδα μας στο ενεργητικότης αφού μετά από πολύ καλή εμφάνιση ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να κερδίσει στο τοπικό ντέρμπι τον πυλαριακο με 0-3.Ένα παιχνίδι το οποίο στο πρώτο ημίχρονο εξελίχθηκε σε παιχνίδι κέντρου με την ομάδα μας να βγαίνει από τα πλάγια αρκετές φορές χωρίς να έχει καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια.Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 47 λεπτό με το κανόνι της τον ΓΙΆΝΝΗ των ΑΜΟΥΡΓΗ  ο οποίος κατάφερε και ξέφυγε από τα δεξιά και με ωραίο πλασέ στην κίνηση έκανε το 0-1 ανοίγοντας τον δρόμο της νίκης.Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα μας έκλεισε τον ΠΥΛΑΡΙΑΚΟ στα καρέ του και στο 50 λεπτοεκανε το 0-2 με σουτ βολίδα στο Γ της εστίας του ΠΥΛΑΡΙΑΚΟΥ από τον ΚΩ ΣΤΑ ΒΙΤΟΡΑΤΟ.Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα μας ανέβασε και άλλο την απόδοσή της κλείνοντας την πυλαρο στα καρέ χάνοντας αρκετές ευκαιρίες με τους ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟ-ΔΕΥΤΑΙΡΕΟ-ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ-ΑΝΤΩΝΑΤΟ ΑΝΝΙΝΟ.Και πέτυχε το 0-3 πάλι με τον ΓΙΆΝΝΗ ΑΜΟΥΡΓΗ στο 84 λεπτό με ωραίο πλασέ.