Κυριακή 8 Ιανουαρίου 2012

ΓΛΥΚΙΑ ΤΕΣΣΑΡΑ

Μια πολύ καλή Σάμη ειδικά στα πρώτα 20 λεπτά κατάφερε να προηγηθεί με 3-0 και να θύσει από νωρίς της βάσεις για μια μεγάλη νίκη. Η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά και μόλις στο τρίτο  λεπτό  είχε  δοκάρι με τον Αμουργη Αριστοτέλη μετά από ωραία κάθετη πάσα του Περιβολάρη. Η ομάδα μας συνήχησε να πιέζει και κατάφερε να άνοιξη το σκορ με πέναλτι  του Γιάννη Αμουργη που κέρδισε ο Περιβολάρης  (πέναλτι που η φιλοξενούμενη αμφισβητούν) στο 12 λεπτό .Και κατάφερε να κάνει το 2-0 στο 15 λεπτό πάλι με τον Γιάννη Αμουργη  ύστερα από ωραία πάσα του Περιβολάρη. Η Σάμη συνήχησε στον ίδιο  ρυθμό  παρόλο το 2-0 και κατάφερε να κάνει το 3-0 πάλι με τον Αμουργη Γιάννη ύστερα από ωραία κάθετη πάσα του Αλυσανδρατου .Από εκείνο το σημείο και μετά η ομάδα μας πίστεψε ότι το ματς τέλειωσε ,πράγμα που έκανε το Παλληξουριακο να αντιδράσει και να καταφέρει να μειώσει το σκορ στο 3-1 με τον Παπαδατο στο 29 λεπτό.  και σαν να μην έφτανε αυτό με ένα λάθος σφύριγμα του ρέφερι έκανε το 3-2 με πέναλτι του Πρεντανου (πέναλτι  που αμφισβητήθηκε  έντονα από τους γηπεδούχους ).Το σφύριγμα της λήξεις του ημιχρόνου βρήκε τις δυο ομάδες στο 3-2 και το παιχνίδι από εύκολο περίπατο να γίνετε ντέρμπι. Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες να ξεκινούν με μεγάλη προσοχή στις άμυνες τους .Η ομάδα μας σιγά σιγά  άρχισε να παίρνει  το έλεγχο του αγώνα με σκοπό να πετυχει το γκολ που θα κλείδωνε την νίκη. Έτσι χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες με τους [Αλυσανδρατο-Μωραιτη-Αλντο-Αμουργη α.] Και ο Παλληξουριακος από την άλλη έχασε δυο καλές ευκαιρίες με τους[Παπαδατο-Πρεντανο].έτσι η ομάδα μας κατάφερε να κλειδώσει την νίκη στο 72 λεπτό με τον Αριστοτέλη Αμουργη ύστερα από ωραία εκτέλεση φάουλ. Το τελικό σφύριγμα βρήκε την ομάδα μας να κλεινή τα παιχνίδια  στην έδρα της [ μιας και ήταν το τελευταίο στην κανονική περίοδο] με το απολυτό τον νικών, και όλους στην ομάδα να είναι ευχαριστημένη με την μέχρι τώρα πορεία της ομάδας στο πρωτάθλημα.