Σάββατο 16 Μαρτίου 2013

ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΑ

Όσο και να ήθελε τελικά δεν τα κατάφερε να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την Ιθάκη και ηττήθηκε με 1-0 από την ΠΡΌΟΔΟ .Τελικά αποδείχτηκε ότι στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει ο καλύτερος με αποτέλεσμα μια ΣΆΜΗ που δημιούργησε σωρεία ευκαιριών να μην καταφέρει να σκοράρει και τελικά να ηττηθεί με ένα αμφισβητούμενο πέναλτι.
Από το πρώτο ημίχρονο η Σάμη μπήκε δυνατά και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρει να άνοιξη το σκορ [ ΑΜΟΥΡΓΗΣ-ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ-ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ].Και τελικά όποιος δεν σκοράρει τελικά την πληρώνει όπως και έγινε στο 30 λεπτό με ένα πέναλτι που αμφισβητείτε έντονα από τους φιλοξενουμένους . Στο β ημίχρονο η ΣΆΜΗ μπήκε πολύ δυνατά κλείνοντας την ΠΡΌΟΔΟ στα καρέ της και παίζοντας όμορφο ποδόσφαιρο δημιούργησε 6 κλασικές ευκαιρίες
 [ΑΜΟΥΡΓΗ -ΒΙΤΩΡΑΤΟ -ΜΩΡΑΙΤΗ -ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ -ΤΟΥΛΑΤΟ -ΣΤΑΜΟΥΛΗ ]χωρίς όμως να καταφέρει να φέρει το ματς στα ίσια αρχικά και τελικά να αποδράσει με το διπλό .Αξίζει να σημειωθεί ότι τέτοιες ευκαιρίες δύσκολα χάνονται άλλα τελικά στο ποδόσφαιρο ισχυη ότι όλα χάνονται και όλα μπαίνουν .

Συμμετοχές

ΓηπεδούχοςΦιλοξενούμενη
ΑλλαγέςΚάρτεςΤέρματαΑΟ ΠΡΟΟΔΟΣ ΙΘΑΚΗΣΑΟ ΣΑΜΗΣΤέρματαΚάρτεςΑλλαγές
ΤΣΙΝΤΗΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1 ΚΑΛΛΙΒΩΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣ 2 ΤΟΥΛΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣΚίτρινη Κάρτα(22')
66'Κίτρινη Κάρτα(47')ΤΣΙΝΤΗΛΑΣ ΤΗΛΕΜΑΧΟΣ 3ΤΟΥΛΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ53'
Κίτρινη Κάρτα(49')ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 4ΜΕΣΟΡΟΠΙΑΝ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 5 ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ73'
Κίτρινη Κάρτα(55')ΠΡΕΒΕΖΙΑΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 6 ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣΚίτρινη Κάρτα(29')
ΒΛΑΣΣΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 7 ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ
ΤΣΑΜΗΣ ΗΛΙΑΣ 8 ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
85'Γκολ!ΠΙΠΠΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 9 ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ77'
66'ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 10 ΑΜΟΥΡΓΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΠΑΤΣΑΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11 ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Αναπληρωματικοί
ΡΑΥΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 12ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗΣ ΘΟΔΩΡΗΣ73'
66'Κίτρινη Κάρτα(78')ΑΡΤΑΒΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 13 ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ53'
66'ΔΟΡΙΖΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 14ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ
ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 15 ΦΙΛΙΠΠΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 16 ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ77'
85'ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ 17 ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ