Κυριακή 24 Φεβρουαρίου 2013

ΗΤΤΑ ΜΕ ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΗΣΗ

Μετά την καλή εμφάνιση και την νίκη επί του  ΟΔΥΣΣΕΑ η ομάδα μας δεν κατάφερε  να συνέχιση την ανοδική της πορεία,   παρουσιάστηκε κατώτερη του αναμενόμενου και ηττήθηκε δικαία με σκορ 1-3 από των   ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟ. Στο πρώτο ημίχρονο και η δυο ομάδες μπήκαν πολλή δυνατά στο ματς δείχνοντας από την αρχή τις προθέσεις τους .
 Ο Παλληξουριακος καιγόταν για τους βαθμούς για να εξαντλήσει κάθε πιθανότητα εισόδου στα μπαράζ .  Και η Σάμη για να ανέβη ακόμα περισσότερο στον βαθμολογικό  πινάκα .
Και η δυο ομάδες πετυχαν δυο γκολ τα όποια ακυρωθήκαν σωστά ως οφσάιντ .
Στο 7 λεπτό είχαμε το άνοιγμα του σκορ από τους φιλοξενουμένους μετά από τραγικό λάθος του τερματοφύλακα του ΑΟΣ που στην προσπαθεί του να διώξει την μπάλα τον ξεγέλασε ο δυνατός αέρας και την έπιασε σωστά με αποτέλεσμα ο επερχόμενος Μαρκετος να την στείλει στα ανυπεράσπιστα δίχτυα .  Στο 17 λεπτό η ομάδα μας θα φέρει το ματς στα ίσια με τον ΓΙΑΝΝΗ ΑΜΟΥΡΓΗ  με ωραίο διαγώνιο σουτ από πλάγια .
 Το  ημίχρονο θα κλήση με προβάδισμα του ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΥ με 1-2 στο 35 λεπτό αδράνεια τον αμυντικών να διώξουν την μπάλα ο Μαρκετος με  σουτ  μέσα από την περιοχή θα ξαναβάλει του Ληξουριώτες  σε θέση οδηγού .
Στο β μέρος η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της , πίεσε της στην αντίπαλη περιοχή  χωρίς ώμος  να μπορέσει να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις να πετυχη την ισοφαρίσει .Το τελικό 1-3 θα γίνει στο 90 λεπτό σε μια αντεπίθεση τον φιλοξενουμένων  ο Παπαδατος Δ θα κλειδώσει την νίκη για των Παλληξουριακο , και άνω η ομάδα μας πίεζε για την ισοφαρίσει .
ΓηπεδούχοςΦιλοξενούμενη
ΑλλαγέςΚάρτεςΤέρματαΑΟ ΣΑΜΗΣΑΟ ΠΑΛΛΗΞΟΥΡΙΑΚΟΣΤέρματαΚάρτεςΑλλαγές
ΦΙΛΙΠΠΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1 ΣΑΜΟΥΡΗΣ ΓΕΡ.
ΤΟΥΛΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 2 ΓΑΒΑΛΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ45'
ΑΜΟΥΡΓΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ3 WOLNICKI RAFAL JACEK
31'ΜΙΧΑΛΙΤΣΗΣ ΜΑΡΙΟΣ 4ΛΥΚΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Κίτρινη Κάρτα(71')ΜΕΣΟΡΟΠΙΑΝ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 5ΚΑΜΙΝΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ66'
ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 6 ΦΑΡΑΚΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ
ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 7 ΛΑΔΑΣ ΙΩΣΗΦ
56'ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 8 ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣΚίτρινη Κάρτα(84')
ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ 9 ΠΑΠΑΔΑΤΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣΓκολ!
Γκολ!ΑΜΟΥΡΓΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 10 ΖΕΡΒΟΣ ΗΛΙΑΣΚίτρινη Κάρτα(28')
81'ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (11 ΜΑΡΚΑΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝΓκολ!Γκολ!
Αναπληρωματικοί
81'ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 12 ΛΑΔΑΣ ΙΩΣΗΦ
56'ΑΝΝΙΝΟΣ-ΧΩΡΑΦΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 13 ΚΟΣΜΑΣ Η ΚΟΣΜΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (14ΚΟΖΟΜΠΟΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ88'45'
ΚΑΛΛΙΒΩΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 15ΠΡΕΝΤΑΝΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ66'
ΤΟΥΛΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 16 ΜΟΣΧΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ 17ΧΑΡΙΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
31'Κίτρινη Κάρτα(71')ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 18 ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ-ΛΕΩΝΙΔΗΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ88'