Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2013

AYTH EINAI H ΣΑΜΗ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΜΕ

Μπράβο στα παιδία .Χωρίς να αφήσει κανένα περιθώριο στον αντίπαλο της η  ομάδα μας κατάφερε να πάρει μια πολύ μεγάλη νίκη και να κλειδώσει από τώρα την παραμονή της στην Α κατηγορία και στην συνεχεία να πετύχει να αναρριχηθεί όσο πιο ψηλά γίνεται στον βαθμολογικό πινάκα .

Από το πρώτο λεπτό του αγώνα ο ΑΟΣ έδειξε ότι ήθελε ποιο πολύ την νίκη από τον αντίπαλο του [ΟΜΑΛΛΑ]και κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ με τον ΑΜΟΥΡΓΗ ΤΕΛΗ  στο 14` υστέρα από ωραία προσπάθεια από τους  [ΣΤΑΜΟΥΛΗ -ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΥ ]με  τελικό αποδέκτη τον σκόρερ

.Μέχρι  και την λήξει του ημιχρόνου  ο ΑΟΣ έλεγχε το ματς χωρίς να απειλείτε ιδιαίτερα  .Σ το δεύτερο μέρος η ομάδα μας έδειξε από την αρχή ότι  ήθελε να τελειώσει από νωρίς την υπόθεση  νίκη,  μπήκε αρκετά δυνατά χάνοντας αρκετές ευκαιρίες [ΑΝΝΙΝΟΣ -ΚΑΠΠΑΤΟΣ-ΑΜΟΥΡΓΗΣ]και κατάφερε να κάνει το 2-0 στο 74` με τον ΚΑΠΠΑΤΟ με ψύχραιμο πλάσε
 .Μέχρι και το τελικό σφύριγμα η ομάδα μας ήταν αυτή που φαινόταν μέσα στο γήπεδο χωρίς να αφήνει στον αντίπαλο της την παραμικρή ευκαιρία να αντιδράσει.

ΤΟΥΛΑΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (1997)2(1994) ΤΖΑΚΗΣ ΠΟΛΥΔΩΡΟΣ
40'Κίτρινη Κάρτα(25')ΒΙΤΩΡΑΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1994)3(1996) ΑΜΠΤΟΥ ΑΛ-ΓΚΑΖΑΡ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Κίτρινη Κάρτα(75')ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (1984)4(1991) ΤΣΑΚΑΡΙΣΙΑΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΜΕΣΟΡΟΠΙΑΝ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (1963)5(1993) ΜΗΛΙΑΡΕΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣΚίτρινη Κάρτα(84')
88'ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (1980)6(1981) ΚΑΛΟΓΗΡΑΤΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ73'
ΑΝΝΙΝΟΣ-ΧΩΡΑΦΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (1986)7(1992) ΑΜΠΤΟΥ ΑΛ-ΓΚΑΖΑΡ ΙΜΠΡΑΗΜ46'
67'ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1996)8(1997) ΜΠΕΛΤΣΩΝΙΑΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣΚίτρινη Κάρτα(59')
Γκολ!ΑΜΟΥΡΓΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ (1983)9(1990) ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
Γκολ!ΚΑΠΠΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (1991)10(1995) METAJ BENALDO
Κίτρινη Κάρτα(39')ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΗΣ (1990)11(1996) ΦΡΑΓΚΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ67'
Αναπληρωματικοί
40'ΖΗΣΙΜΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (1994)12(1995) ΜΙΝΕΤΟΣ ΗΛΙΑΣ
ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (1996)13(1996) ΒΑΛΛΙΑΝΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ73'
67'ΧΕΙΜΩΝΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ (1987)14(1979) ΠΑΓΟΥΛΑΤΟΣ ΤΖΕΡΡΥΣΚίτρινη Κάρτα(75')67'
ΚΑΛΛΙΒΩΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (1997)15(1974) ΚΟΥΝΑΔΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ
88'ΤΟΥΛΑΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (1993)16(1979) ΜΕΤΑΞΑΣ ΜΕΤΑΞΑΣ46'