Κυριακή 20 Νοεμβρίου 2011

ΝΙΚΗΣΕ ΜΕΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Χωρείς  να πραγματοποίηση καλή εμφάνιση κατάφερε να κάνει το 5 στα5 και να ανέβει ακόμα ψηλότερα στον πινάκα της βαθμολογίας . Η  ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά στων αγώνα και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ μόλις στο 1 λεπτό με τον Αλυσανδρατο Διονύση ύστερα από ωραίο συνδυασμό από τα δεξιά και σέντρα του Αμουργη Γιάννη .Το 2-0 έγινε στο 10 λεπτό αυτή τη φορά με τον Αμουργη ύστερα από ωραία κάθετη πάσα του Περιβολαρη. Από εκείνο το σημείο και μέχρι τη λήξει του ημιχρόνου η ομάδα μας είχε τον έλεγχο του αγώνα χωρίς να απειληθεί σε κανένα σημείο . Στο 2 ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε αρκετά μουδιασμένα με τον Πυλαριακο να είναι καλύτερος και να δημιουργεί αρκετές ευκαιρίες έχοντας και 3 δοκάρια .Και ενώ όλα έδειχναν ότι αυτός που θα σκοράρει ήταν η φιλοξενούμενοι ο Αμουργης είχε αντίθετη γνώμη και ύστερα από ωραία καθετή πάσα του Περιβολαρη έκανε το 3-0 και κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα μας. Το τελικό σφύριγμα βρήκε την ομάδα να χαίρετε για το 5 στα 5 αλλά ταυτόχρονα να προβληματίζετε για την εικόνα του 2 ημιχρόνου.

Α.Ο. Σάμης:(Β. Μιχαλάτος), Φλαμιάτος, Καππάτος, Ζησιμάτος, Αυγερινός, Μeills, Βιτωράτος Κ., Αλυσανδράτος Δ. (60΄Βιτωράτος Κ), Γερολυμάτος, Αμούργης Αρ., Αμούργης Γ. (88΄Μωραίτης Κ., Περιβολάρης.

Α.Σ. Πυλλαριακός:(Κ. Κουγιανός), Αλυσανδράτος Μ., Γασπαρής Αλ. (46΄Μιχελής Β.), Κουλουμπής Αθ., Ποταμιάνος, Καρούσος, Παπαδάτος, Βallaj (35΄Papa V.), Κουγιανός, Σταμούλης Παν., Σταμούλης Ν., Γονατάς Β..