Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2011

ΑΗΤΗΤΗ-ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΣ ΚΑΙ ΩΡΑΙΑ.

Αήττητη με 6 στα 6,πρωτη στη βαθμολογία με διαφορά και με καλή εμφανίσει  η ομάδα της Σάμης έκλεισε τον Α γύρο της Β ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ. Ύστερα από καλή εμφανίσει παρά το φτωχό 1-0 ,η ομάδα του Α.Ο ΣΑΜΗΣ νίκησε την ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ ΠΟΡΟΥ και απέδειξε για μια ακόμα Κυριακή την πολύ καλή δουλεία που γίνετε στην περιοχή .Η ομάδα μας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και μόλις στα πρώτα 10 λεπτά έχασε 3 κλασικές ευκαιρίες  για να ανοίξει το σκορ (2) με τον ΓΙΑΝΝΗ ΑΜΟΥΡΓΗ ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟ ΔΙΟΝΥΣΗ].η ομάδα του Πόρου έχασε και αύτη δυο ευκαιρίες με τον ΒΑΝΔΩΡΟ ΛΕΩΝΗΔΑ. Η ομάδα μας συνήχησε να πιέζει και κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 43` λεπτό με τον ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟ ΔΙΟΝΥΣΗ ύστερα από ωραίο συνδυασμό [Αμουργη Αριστοτέλη-Νικολοβιενη] .Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πολύ δυνατά με σκοπό να καθαρίσει από νωρίς το παιχνίδι και έκλεισε την ομάδα του ΗΡΑΚΛΗ στα καρέ της έχοντας 4 δοκάρια και 3 ακυρωθέντα γκολ και σωρεία  χαμένων κλασικών ευκαιριών. Το τελικό σφύριγμα βρήκε την ομάδα μας να πανηγυρίζει για το απολυτό νικών και να προετοιμάζετε με την ιδία σοβαρότητα και πειθαρχία για τον 2 γύρο .Το καλό πάντως που υπαρχή στην ομάδα είναι  το κλίμα οικογενείας που υπαρχή μεταξύ τον ποδοσφαιριστών  ,πράγμα που σε μεγάλο βαθμό είναι και  η επιτυχία αυτής της ομάδας.