Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2013

ΔΕΝ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ

Μετά από καλή εμφανίσει και με πολλά παράπονα από την διαιτησία η ομάδα μας κατάφερε να παίξει στα ίσια την ΕΙΚΟΣΗΜΙΑ και να φύγει με έναν πολύτιμο βαθμό από της Κεραμειες αν και θα μπορούσε να πάρει το «τροποντο» αν την άφηναν τα σφυρίγματα του διαιτητικού τρίου .
 Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί στο 6 λεπτό με ωραίο διαγώνιο σουτ του ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΥ μέσα από την περιοχή .Και ενώ είχε τον έλεγχο του αγώνα και όλα έδειχναν ότι θα κλείσει το ημίχρονο με το 0-1 στο 44 λεπτό  μετά από αδράνεια τον αμυντικών της δέχτηκε το 1-1 .
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε πάλι αρκετά δυνατά και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ στο 55 'με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή .

Από εκείνο το σημείο και μετά το ρολό να γυρίσει το ματς ανέλαβε ο ρέφερι του ματς οπού με αρκετά σφυρίγματα που μόνο αυτός έβλεπε κατάφερε να βάλει την ΕΙΚΟΣΗΜΙΑ στο ματς και να την βοηθήσει να ισοφαρίσει .

Το τελικό σφύριγμα βρήκε την ομάδα μας να φεύγει με ένα βαθμό και να κοιτάζει την συνεχεία με αισιοδοξία.

Oι συνθέσεις
Α.Ο. Εικοσιμία:(Δ. Ζησιμάτος), Καραϊσκος, Κουμαριώτης Κ., Βολτέρας (50΄ Γαρμπής), Κουλάκης, Μινέτος Χρ. (λ.τ. 33΄ Τασιούλης ), Γερασιμάτος, Κονόμη, Κορσιάνος Αντ., Αντωνάτος Κ., Μινέτος Ι., Κορσιάνος Π.
Α.Ο. Σάμη:(Θ.Βουκελάτος), Φιλιππάτος, Τουλάτος Β., Αμούργης Αρ., Μιχαλίτσης, Μεσοροπιάν, Καππάτος, Αραβαντινός, Νικολοβιέννης Κ., Σταμούλης, Αμούργης Ι. (92΄ Αυγερινός), Άννινος-Χωραφάς Κ. (83΄ Δευτεραίος)."