Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

ΚΑΚΗ ΕΜΦΑΝΗΣΗ-ΝΙΚΗ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΗ

Πάρα την κακή εμφάνιση ο ΑΟ ΣΑΜΗΣ κατάφερε να φύγει με νίκη από το γήπεδο τον ΚΕΡΑΜΕΙΩΝ σήμερα το απόγευμα  απέναντι στα ΦΩΚΑΤΑ .

ΤΟ  παιχνίδι  ξεκίνησε με τα ΦΩΚΑΤΑ να μπαίνουν ποιο δυνατά και με καλή κυκλοφορία να δείχνουν ότι η δουλεία που γίνετε θα έχει αποτέλεσμα .Από την άλλη η ομάδα μας δεν μπήκε πολύ καλά στο ματς και δεν θύμιζε σε τίποτα την ομάδα του πρώτου φιλικού με τον ΑΟΚΙ.

Το σκορ του πρώτου ημιχρόνου ήταν 1-0 υπέρ τον γηπεδούχων .Στο δεύτερο μέρος είδαμε μια κάπως καλύτερη ΣΑΜΗ η οποία από την αρχή ήθελε να πίεση τον αντίπαλο χωρίς όμως να έχει καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια .

Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα τα ΦΩΚΑΤΑ να προηγηθούν με 2-0.Από το 70 λεπτό και μετά ο Α.Ο.Σ ανέβασε την απόδοση του κατακόρυφα και σε συνδυασμό με την κούραση τον γηπεδούχων κατάφερε να μείωση αρχικά με τον ΚΩΣΤΑ ΒΙΤΩΡΑΤΟ [ΚΟΚΚΟΡΑ] ΣΤΟ 75 με πέναλτι που κέρδισε ο ΑΡΑΒΑΝΤΙΝΟΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΡΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ στα ίσια με τον ίδιο παίχτη στο 85 κάνοντας το 2-2.Και κατάφερε να αποδράσει με την νίκη στο 90 λεπτό με γκολ του ΜΩΡΑΙΤΗ υστέρα από κόρνερ .