Σάββατο 17 Δεκεμβρίου 2011

ΓΙΟΡΤΙΝΗ ΠΕΝΤΑΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΜΗ

Με νίκη έκλεισε το 2011 η ομάδα μας και με πρωτιά στην βαθμολογία .Ύστερα από όχι και τόσο καλό παιχνίδι ο ΑΟ ΣΑΜΗΣ κατάφερε να κερδίσει την ομάδα τον ΦΩΚΑΤΩΝ με το επιβλητικό 5-1. Η ομάδα μας προηγήθηκε με 2-0 στο Α` ημίχρονο με γκολ του ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟΥ στο 30` λεπτό και του ΝΙΚΟΛΟΒΙΕΝΗ στο 35` λεπτό. Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια αφού πάλι ο ΑΛΥΣΑΝΔΡΑΤΟΣ 25`` δευτερόλεπτα  μόλις  ξεκίνησε ο αγώνας επέτυχε το 3-0. Το 4-0 έγινε στο 55` λεπτό με τον ΓΙΑΝΝΗ ΑΜΟΥΡΓΗ ο όποιος δείχνει να καπαρώνει τον τίτλο του πρώτου σκόρερ στην Β κατηγορία .Τα Φωκατα κατάφεραν να κάνουν το 4-1 στο 78 λεπτό .Το τελικό 5-1 διαμορφώθηκε στο 80 λεπτό με τον ΖΗΣΙΜΑΤΟ.

Η διοίκηση η ποδοσφαιριστές και η τεχνική ηγεσία εύχονται καλά Χριστούγεννα χρόνια πολλά και το 2012 γεμάτο υγεία -ευτυχία-και επιτυχίες σε όλων το κόσμο.